zaj wsp grafika1

Szanowni Rodzice,
Na podstawie §10f rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493, z późn. zm.) w szkole planuje się zorganizowanie zajęć wspomagających, o których mowa w § 10f ust. 1 wymienionego rozporządzenia, w okresie od dnia 13 września 2021 r. do dnia 22 grudnia 2021r.
W ramach zajęć wspomagających planuje się realizację zajęć z następujących przedmiotów (do wyboru): język polski, język angielski, matematyka.
Zajęcia będą prowadzone w bezpośrednim kontakcie z uczniami, w grupie liczącej co najmniej 10 uczniów (może być to także grupa międzyoddziałowa lub międzyklasowa). Zajęcia odbywać się będą po lekcjach.
Rodzice/opiekunowie zainteresowani udziałem dziecka w ww. zajęciach składają dyrektorowi szkoły pisemną deklarację uczestnictwa ucznia w organizowanych w szkole zajęciach wspomagających z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie do 6.09. 2021 r. Wzór deklaracji (do pobrania)   PDF    DOCX
Zajęcia będą organizowane dla chętnych uczniów, a złożona deklaracja jest wiążąca.

Szczepienia uczniów od 12 roku życia – materiały informacyjne

Szanowni Państwo,

Obecnie trwa II etap związany ze szczepieniem uczniów od 12-go roku życia
II etap 
(6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci)
Druk deklaracji
Punktem szczepień będzie Przychodnia w Jordanowie - ul. 3-go Maja 2A - (prosimy w deklaracji podać nr telefonu do komunikacji z punktem)


W ramach tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach przekazujemy Państwu materiały dotyczące szczepień opracowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.
Pakiet o charakterze edukacyjnym zawiera:

film edukacyjny dla uczniowiów klas IV-VIII - w atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom, uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień

scenariusze lekcji do wykorzystania na lekcjach lub zajęciach z wychowawcą. - treści skoncentrowane są na społecznej odpowiedzialności i konkretnych działaniach, które mogą zrealizować uczniowie, żeby chronić się przed chorobami 

materiały edukacyjne – przygotowane przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii.- materiały te odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości dotyczących szczepień przeciwko COVID-19

 

zapisy

WYNIKI REKRUTACJI

 Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jordanowie informuje, że w wyniku przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022 wszyscy uczniowie zostali zakwalifikowani do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej (listy uczniów są wywieszone w budynku szkoły ul. Kolejowa 7).

 Listy z przydziałem uczniów do poszczególnych klas zostaną wywieszonew późniejszym terminie (w okresie wakacyjnym).

plan lekcji

 Nowy rok szkolny 2021/22 rozpoczynamy w trybie stacjonarnym.

Budynek - Kolejowa 7
Klasy: IA. IB, IC, IVA, IVB, IVC, VB - będą rozpoczynać zajęcia o 8:00
Klasy: IIA. IIB, IIC, IIIA, IIIB - będą rozpoczynać zajęcia o 8:55

Budynek - Konopnickiej 2
Klasy: VA. VC, VIA, VIIA, VIIB, VIIC, VIID - będą rozpoczynać zajęcia o 8:00
Klasy: VIIIA, VIIIB, VIIIC - będą rozpoczynać obowiązkowe zajęcia o 8:55

Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 obowiązujące w szkole
Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 podczas korzystania ze stołówki szkolnej
Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 podczas korzystania ze świetlicy szkolnej

zawiweszenie zajec grafika

INFORMACJA Ministerstwa Edukacji Narodowej

 Aktualne informacje o pracy szkoły:

Od 16 do 25 marca szkoła będzie zamknięta dla uczniów

 Rekrutacja do szkoły nie jest zawieszona.
Sekretariat szkoły przy ul. Kolejowej 7 jest czynny.
Skany dokumentów rekrutacyjnych można też przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

PRACA SAMODZIELNA UCZNIÓW W TRAKCIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ (To nie jest czas ferii więc uczniowie powinni wykorzystac go na powtórki i samokształcenie, które jest jedną z kompetencji kluczowych)
INFORMACJE dla uczniów/rodziców będą przekazywane przez e-dziennik jako wiadomość lub zadanie domowe. Prosimy o codzienne logowanie się uczniów (jeśli uczeń nie podał adresu e-mail, to rodzic może wysłać wiadomość do wychowawcy z prośbą o dodanie do systemu adresu dziecka, aby mógł samodzielnie korzystać z serwisu). Praca samokształceniowa uczniów może również podlegać ocenie. W razie problemów z korzystania z serwisu prosimy o kontakt z wychowawcą. Pytania związane z konkretnymi zajęciami kierujemy do nauczycieli przedmiotu poprzez wiadomości.
Do przekazywania informacji mogą nauczyciele po uzgodnieniu z uczniami wykorzystywać również inne narzędzia internetowe:  komunikatory (np.Messenger), chmury (np. Dropbox, OneDrive czy Google Drive).

dzieciuczarodzicowW odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.


Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:
https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/