Budujemy kreatywnie mosty z innymi krajami

Przygoda uczniów klas ósmych z projektem "B.B.C.: Building Bridges Creatively" powoli dobiega końca. Mieli niesamowicie dużo zadań do wykonania, ale każde z nich było na swój sposób niezwykłe i uczniowie poradzili sobie z nimi doskonale. Niektóre z nich już są gotowe i chętnie opublikujemy poniżej ich efekty.

 

Jednym z zadań było stworzenie albumu zdjęć ślubnych z różnych lat. Zebrano zdjęcia z różnych krajów świata w przedziale od 1900 roku aż po 2022 rok. Poniżej zamieszczamy link do albumu:

🌸 ALBUM ZDJĘĆ ŚLUBNYCH Z CAŁEGO ŚWIATA

 

Oprócz tego uczniowie mieli za zadanie wybrać najpiękniejsze miejsca Polski i krótko je opisać. Nasi uczniowie skupili się na najbliższej okolicy, czyli rejonie Małopolski - Babiogórski Park Narodowy, Ojcowski Park Narodowy, Tatry oraz Morskie Oko. Poniżej link do wspólnego dzieła z najpiękniejszymi miejscami z całego świata:

🌸 NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA PRZYRODNICZE NASZYCH KRAJÓW

 

Nasi ósmoklasiści stworzyli również wspólnie ze swoimi rówieśnikami album piosenek o tematyce różnych uniwersalnych wartości jak pokój, tolerancja, miłość. Poniżej znajduje się link m.in. z naszą polską "Tolerancją" Stanisława Sojki:

🌸 ALBUM PIOSENEK Z RÓŻNYCH KRAJÓW

 

Chyba najtrudniejszym, ale równie ciekawym zadaniem było stworzenie arkostychu, czyli wiersza, w którym z każdej litery ze zdania "We are the world building bridges creatively" powstały kolejne wersy, a oprócz tego każdy wers czytany był przez autorów. Naszym uczniom trafiła się litera "D" i stworzyli zdanie "Don't hate people around you, just try to understand them" (Przestań nienawidzić ludzi dookoła, po prostu spróbuj ich zrozumieć). Poniżej link do całego wiersza:

🌸 AKROSTYCH

 

Oprócz projektu najpiękniejszych miejsc w kraju, stworzono wspólnie kalendarz, gdzie każdy mógł dodać zdjęcia pięknych miejsc. Nasi uczniowie postanowili umieścić kolaż zdjęć z Jordanowa. Poniżej link do całego kalendarza, również z innymi krajami:

🌸 KALENDARZ

BBC around the world

Nasi uczniowie wzięli dziś udział w pierwszym międzynarodowym spotkaniu online w ramach projektu „B.B.C. Building Bridges Creatively” 😍😍😍
Towarzyszyła im mieszanka przeróżnych emocji od niepewności 😱 aż po ekscytację 🤩.
Trójka wybranych ochotników połączyła się na Zoomie z pozostałymi uczestnikami z ponad 20 krajów.
Najpierw Iga przedstawiła siebie i swoich kolegów i koleżanki, a następnie po krótkich prezentacjach uczniów z innych szkół odbył się wielki test wiedzy o wszystkich krajach biorących udział w projekcie za pomocą Kahoot.
Tu musimy się pochwalić, bo wszystkie nasze wyniki były świetne, a Michał zajął 🥉miejsce zaraz po świetnie przygotowanych gospodarzach z Turcji.
Czy pozostali uczniowie z projektu byli zasmuceni brakiem możliwości dołączenia do spotkania? Niezupełnie. Dzięki pomysłowości uczniów, obserwowali wszystko „na żywo” dzięki udostępnieniu ekranu. Nasi uczniowie są naprawdę kreatywni!
Nie możemy się doczekać kolejnych wyzwań w ramach projektu eTwinning!
bbc kahootetwinning bbc