Okres dorastania to wyjątkowy etap w rozwoju młodych ludzi, kiedy możemy pomóc im rozpoznawać trudne emocje i radzić sobie z nimi. To dobry czas, aby wspierać młodzież także w skutecznym rozwiązywaniu problemów, utrzymywaniu zdrowych relacji, komunikowaniu swoich potrzeb oraz podejmowaniu decyzji, które sprzyjają zachowaniu dobrego samopoczucia.
Materiały:
2. Jak się lepiej komunikować?
3.Co robić, kiedy odczuwasz niepokój?3.Co robić, kiedy odczuwasz niepokój?
NOWOŚCI UNICEF:
MATERIAŁY DODATKOWE:
FILMY:
- Link do filmu - Młodzi ludzie pytają o zdrowie psychiczne
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dyplom za zaangażowanie w tym roku szkolnym w działania Klubu Szkół Unicef.
To był nasz pierwszy rok współpracy z Unicef a mimo to udało nam się wziąć udział aż w 3 programach, zorganizowaliśmy 3 zbiórki charytatywne na rzecz dzieci z najbiedniejszych rejonów świata i dzieliliśmy się wszystkimi materiałami otrzymanymi z Unicef na naszej stronie szkoły.
Jesteśmy z siebie dumni.
Dziękujemy koordynatorce Klubu - Pani B. Gwiżdż, zaangażowanym wychowawcom oraz uczennicom klasy 8c i 8b za podjęte działania w ramach inicjatyw Klubu.
Problemy psychiczne należą do jednych z głównych przyczyn chorób wśród nastolatków, a połowa wszystkich zaburzeń psychicznych ma swój początek przed ukończeniem 14. roku życia.
Aby zadbać o profilaktykę zdrowia psychicznego, UNICEF Polska przygotował wyjątkowy projekt edukacyjny: „eMOCje W GŁOWIE”. Celem akcji jest kształtowanie świadomości w zakresie zdrowia psychicznego młodych ludzi oraz pokazanie jak je chronić i o nie dbać.
Oto zestaw materiałów edukacyjnych skierowanych do nauczycieli, rodziców/opiekunów oraz uczniów, które przybliżą tematykę zdrowia psychicznego młodzieży i pomogą w zaplanowaniu zajęć dydaktycznych. Jednym z ekspertów jest dr Ewa Odachowska-Rogalska, psycholog, kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
Dziecko pod wpływem traumy - poradnik
Strona 1 z 4