Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dyplom za zaangażowanie w tym roku szkolnym w działania Klubu Szkół Unicef.

To był nasz pierwszy rok współpracy z Unicef a mimo to udało nam się wziąć udział aż w 3 programach, zorganizowaliśmy 3 zbiórki charytatywne na rzecz dzieci z najbiedniejszych rejonów świata i dzieliliśmy się wszystkimi materiałami otrzymanymi z Unicef na naszej stronie szkoły.

Jesteśmy z siebie dumni.

Dziękujemy koordynatorce Klubu - Pani B. Gwiżdż, zaangażowanym wychowawcom oraz uczennicom klasy 8c i 8b za podjęte działania w ramach inicjatyw Klubu.Zrzut ekranu 2022 06 9 o 19.15.31

Zrzut ekranu 2022 06 9 o 19.15.13

Problemy psychiczne należą do jednych z głównych przyczyn chorób wśród nastolatków, a połowa wszystkich zaburzeń psychicznych ma swój początek przed ukończeniem 14. roku życia.

Aby zadbać o profilaktykę zdrowia psychicznego, UNICEF Polska przygotował wyjątkowy projekt edukacyjny: „eMOCje W GŁOWIE”. Celem akcji jest kształtowanie świadomości w zakresie zdrowia psychicznego młodych ludzi oraz pokazanie jak je chronić i o nie dbać.

Oto zestaw materiałów edukacyjnych skierowanych do nauczycieli, rodziców/opiekunów oraz uczniów, które przybliżą tematykę zdrowia psychicznego młodzieży i pomogą w zaplanowaniu zajęć dydaktycznych. Jednym z ekspertów jest dr Ewa Odachowska-Rogalska, psycholog, kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Dziecko pod wpływem traumy - poradnik

Wspaniała Mei i przyjaciele - komiks

Materiały filmowe - linki