koncert2Przed nami Boże Narodzenie – święta dla polskich rodzin bardzo wyjątkowe i jak ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. Roziskrzona choina, włożone przed nią prezenty, ciche melodie kolęd stwarzają atmosferę najpiękniejszego dnia w roku.

Wspólne kolędowanie już od wielu lat stało się tradycją w naszej Szkole. Niestety okres pandemii przerwał ten przedświąteczny zwyczaj.

Zatem z wielką radością zaplanowaliśmy spotkanie, aby wspólnie wyśpiewać melodie w ten szczególny i wyjątkowy czas.

14-12-22r. odbył się w sali gimnastycznej Koncert Kolęd z udziałem uczniów naszej Szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od występów najmłodszych, czyli uczniów klas I –III. Następnie przygotowane kolędy wyśpiewali uczniowie klas IV –V.

koncertGospodarzami Koncertu byli uczniowie klasy IIIa wraz z wych. P. Wiesławą Świstek. Radośnie wyśpiewując utwór pt. „Grajmy Panu” rozpoczęli szkolne kolędowanie. Pięknymi zapowiedziami, zapraszali do występów uczniów poszczególnych klas.

O oprawę muzyczną Koncertu zadbał Pan Łukasz Wicher. 

Nie brakowało przedświątecznych życzeń, wzruszeń, a przede wszystkim radości towarzyszącej oczekiwaniu na nadchodzące Święta.

koncert1

Kolędo polska, zamknięta

w najprostszych nutach i słowach,

królujesz w domach we święta,

by ludzi wzruszać od nowa.

Tak wiele teraz się dzieje

i wokół tyle jest złego.

Kolędo, daj nam nadzieję

doczekać jutra lepszego.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!

Więcej zdjęć na naszym szkolnym Facebooku - tutaj.

Wykonanie "Przybieżeli do Betlejem".

Wykonanie "Grajmy Panu".